Зустріч із Василем Старком на Літній школі перекладу

Цьогоріч вперше на Літній школі перекладу відбудеться зустріч із Василем Старком – відомим українським лінгвістом, лексикографом, перекладачем, редактором, членом гурту r2u, одним із розробників корпусу ГРАК, доцентом кафедри філології УКУ.

Тема зустрічі: Засоби гурту r2u для перекладачів

Під час зустрічі ми розглянемо словникові сайти r2u.org.ua та e2u.org.ua, проаналізуємо особливості основних словників у колекціях, навчимося здійснювати різні види пошуку, спробуємо знайти нетривіальні перекладні відповідники. Також потестуємо роботу засобу «Правописник LanguageTool» (languagetool.org/uk), що допомагає виправляти орфографічні, граматичні й стильові помилки в українських текстах, й приглянемося до Великого електронного словника української мови (ВЕСУМ, r2u.org.ua/vesum/), який лежить в основі «Правописника».

Лекція буде доступною для всіх охочих і відбудеться 23 червня о 13:00 за посиланням https://us02web.zoom.us/j/81027581757… пароль: 111