«УКУ СФОРМУВАВ МЕНЕ ЯК ОСОБИСТІСТЬ»

             Так на запитання, що їй дало навчання в Українському католицькому університеті, відповідає Христя Свідерко, цьогорічна випускниця бакалаврської програми Artes Liberales (філологія). Утім, наведемо повністю міркування Христі про її недавнє студентське минуле, зокрема про те, що вона за роки навчання відкрила для себе (і в собі!), і що її найбільш приваблювало в Університеті:

«Підсумовуючи чотири роки навчання, можу сказати, що УКУ дав мені не лише глибоке розуміння різноманітних явищ у філологічній ніші, а й, що не менш важливо, сформував мене як особистість, дав краще усвідомлення себе…  В УКУ мені найбільше імпонували атмосфера та оточення, які повсякчас уможливлювали та надихали мене розвиватися як у плані науковому, так і духовному».

              Говорячи конкретно про навчальні дисципліни, які вона дуже пильно студіювала впродовж чотирьох років, Христя Свідерко зауважує, що кожна з дисциплін, які вивчали студенти-філологи, була по-своєму цікавою і потрібною. Особисто їй, каже Христя, найбільше запам’яталися дисципліни, на яких вона по-новому відкривала для себе ті чи інші явища:

«Зокрема, можу виокремити такі дисципліни: “Ключові тексти античної літератури”, де крізь призму “Поетики” Арістотеля ми здійснили незабутню подорож провідними античними першоджерелами трьох родів літератури, “Читання кириличного рукопису”, де, попри здобуття навичок відчитування текстів, можна було зануритися у різноманітні цікаві сюжети, та “Біблія і література”, де відкривався світ апокрифів і їх вплив на українських авторів. Також в межах ДВВ (дисципліни вільного вибору) Університету я для себе відкрила багато нового на таких дисциплінах, як “Інструменти інтернет-бізнесу та електронної комерції”, де можна було краще збагнути, як працює сучасний бізнес, а також “Психологія стосунків і спілкування”, де розглядалися психологічні підвалини міжособистісних взаємин».

             Те, що Христі Свідерко було цікаво відкривати для себе нове, а також те, що вона дуже успішно опанувала назагал філологічну програму (до слова, дуже непросту й розмаїту), свідчить її «табель успішності». За результатами успішності Христя Свідерко — одна з найкращих серед студентів-філологів гуманітарного факультету Українського католицького університету. Студентка отримала диплом magna cum laude, а також грамоту з таким формулюванням: «За дослідницький запал, ретельність і блискучий захист дипломної роботи, а також за глибоке розуміння та всебічне опанування дисциплін, які викладалися на програмі». Варто сказати, що це не перша нагорода Христі Свідерко цьогоріч. Ще одну відзнаку Христя отримала на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2020/2021 навчальному році з української мови, літератури (з методикою їх викладання) у номінації «Найкращий компаративіст» за роботу «Повість Івана Франка “Для домашнього огнища” і драма Генріка Ібсена “Ляльковий дім”: спроба порівняльного аналізу».

            За словами Ярослави Мельник, професорки кафедри філології Українського католицького університету, наукової керівниці кваліфікаційних робіт студентки (курсової і бакалаврської), ці нагороди студентки — цілком заслужені. Христя Свідерко, підкреслює Ярослава Мельник, дуже глибока, вдумлива молода дослідниця зі значним науковим потенціалом. Це засвідчує з-поміж іншого і її блискуче бакалаврське дослідження інтердисциплінарного характеру «Роман Івана Франка “Перехресні стежки” та його візуалізація в кіномистецтві», а також її доповідь про Франка і Ібсена на франківському форумі «“Відбились дивовижною луною”: попередні тексти в художньому світі Івана Франка» (Львів, 2020) і публікація розвідки на популярному сайті «Франко: наживо», що отримала схвальні відгуки фахівців. Сама ж Христя наразі ще остаточно не визначилася, ким себе бачить у майбутньому і чим найбільше хоче займатися:

  «На мою думку, навчання на програмі з філології в УКУ дало мені зрозуміти, що ті компетенції, якими володіє філолог, є і будуть потрібні у різних сферах сучасного світу. Тож, у майбутньому я розглядаю можливість як і продовження навчання, так і спроби реалізації себе в інших сферах».

          Щиро бажаємо Тобі, Христю, якнайповніше реалізувати ті компетенції, які Ти здобула під час навчання на програмі з філології Українського католицького університету. Нових Тобі цікавих відкриттів і нових досягнень!