Романія Строцька – призерка Всеукраїнського конкурсу

Програма філології УКУ вітає студентку IV курсу Романію СТРОЦЬКУ з призовим місцем на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з української мови та літератури (з методикою їх викладання) (секція “Українська література”).

Конкурс проводився на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; відбувався дистанційно у зв’язку з карантином (підсумки було підведено за результатами першого етапу ІІ туру).

Тема наукової статті, з якою Романія Строцька подалася на конкурс – “ВОХРОВІ СЛОВА: ОЛЕГ ЛИШЕГА ПРО ПОЕЗІЮ”.

У своїй анотації молода дослідниця зазначає: “У статті розглянуто особистість Олега Лишеги – талановитого українського митця з унікальним поглядом на світ. Предметом уваги, зокрема, є його погляди щодо поетичної творчості. Аналізуючи його письмові та усні тексти, авторка виокремлює цілу систему уявлень Лишеги щодо поезії та її внутрішньої «кухні», доводить її важливість і самобутність. Особливу увагу приділено тим словами-термінам, якими послуговується сам Олег Лишега, описуючи поезію як мистецтво слова та демонструючи її зв’язок з таким архаїчним феноменом, як червона вохра”.

Дослідження є результатом курсового наукового проекту, реалізованого на 3-му році навчання. Науковий керівник роботи – кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри філології УКУ Данило Ільницький.

Щиро вітаємо Романію з таким важливим досягненням! Бажаємо натхнення до подальшої праці, цікавих інтелектуальних і загалом творчих ідей, сприятливих середовищ, Божого благословення!