Романія Строцька ділиться порадами для майбутніх вступників

“А чи існує життя після філології, і яке воно?” Ще й як існує! Сьогодні своїми досвідами та настановами для майбутніх вступників ділиться Романія Строцька – випускниця першого набору філології УКУ. 

Зараз Романія продовжує навчання на маґістерській програмі “Теорія, історія літератури та компаративістика” в Києво-Могилянській академії, а у вільний час волонтерить у правозахисній організації “Український ПЕН”. 

  • Чого тебе навчив УКУ?

УКУ свого часу навчив мене багатьом важливим речам. Виділю дві: 1) бути людяною (тобто турбуватися про ближніх і їхні почуття); 2) якісно виконувати свою роботу. Навіть якщо ця робота незначна. Якісно і вчасно 🙂

  • У чому полягає цінність філології в УКУ для тебе?

Навчання на філології, окрім власне знань, дало мені можливість познайомитися з неймовірними викладачами. Я маю на увазі всіх тих професіоналів, які не тільки викладалися на всі 100% на своїх парах (наприклад, оживляли своїм ентузіазмом навіть досить, на перший погляд, “непопулярні” предмети), але й радо погоджувалися допомогти у неробочий час, фахово проконсультувати чи поділитися власним досвідом. Було дуже приємно і почесно мати нагоду попрацювати з найкращими поетами / поетками, дослідниками / дослідницями, редакторами / редакторками Львова. Я насолоджувалася цим спілкуванням і співпрацею всі чотири роки. 

  • Яку пораду ти можеш дати нашим студентам?

Користайте із можливостей! З вами одними коридорами ходять дивовижні люди, здатні часом навіть з ніг до голови перевернути Ваш світогляд – у кращий бік; відкрити незнані досі, але дуже важливі імена у Філології і не тільки. Ловіть цих людей і запрошуйте на каву; організовуйте з ними проєкти, події – наживо й онлайн; подавайтеся на конкурси і ґранти. Воно того варте. Саме така співпраця і прокладе Вам місточок у майбутнє в професії і зведе з дуже цікавими і талановитими людьми (майбутніми колегами, що не менш важливо).

Запитували:

студентки 4 курсу Програми філології УКУ

Юлія Братків і Софія Мартинюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *