“Козаки у Ямайці, Україна на Антиподах”: презентація збірника на пошану Марка Павлишина (відеозапис)

18 березня 2021 року у середовищі кафедри філології УКУ відбулася львівська онлайн-презентація нещодавно виданого наукового збірника на пошану професора Марка Павлишина під назвою:

COSSACKS IN JAMAICA, UKRAINE AT THE ANTIPODES (Козаки у Ямайці, Україна на Антиподах)

Розмова відбулася за участі:
* співредакторів збірника Алессандро АКІЛЛІ, Сергія ЄКЕЛЬЧИКА та Дмитра ЄСИПЕНКА;
* авторів збірника Марії ЗУБРИЦЬКОЇ, Ярослава ГРИЦАКА та Олени ГАЛЕТИ;
* винуватця оказії – Марка ПАВЛИШИНА.

Модерував розмову Данило ІЛЬНИЦЬКИЙ.

Відеозапис презентації можна дивитися тут.

Детальніше про презентоване видання див. тут і тут.

***

Чи багато нам відомо про осередки українських студій за кордоном, тамтешніх викладачів і дослідників? Один із таких центрів в університеті ім. Монаша у Мельбурні має ім’я Миколи Зерова. Його діяльність протягом трьох десятиліть незмінно асоціюється з професором Марком Павлишиним, відомим літературознавцем, організатором наукового і культурного життя української громади Австралії.
Презентований видавничий проєкт – це збірник наукових статей англійською та українською мовами на пошану професора Павлишина. Його авторами стали колеги, друзі та учні, понад 40 провідних дослідників у ділянках українських та славістичних студій із Австралії, Австрії, Італії, Канади, Німеччини, Нової Зеландії, Польщі, США, України та Швейцарії.Під час бесіди йтиметься про унікальність постаті Марка Павлишина і феномен україністики у Австралії, а також про оригінальність та важливість самого видання. Редактори та автори збірника розкажуть про цікаві подробиці масштабної кооперації, залучення спонсорів, перекладачів та рецензентів із кільканадцяти університетів та наукових осередків.