Acta studiosa

Відкривши у 2016 році Програму Філології, команда однойменної кафедри, окрім роботи зі студентами в авдиторії, індивідуальних розмов-консультацій із ними та всіх інших форматів навчальної роботи, розпочала велику і безперервну роботу з їхніми текстами. Текстами, що були написані в різних жанрах, для різних потреб, з різних нагод: передусім це семестрові, курсові та дипломні роботи, але також це різноманітні навчальні завдання у форматі есеїв. Майже відразу стало зрозуміло, що частина студентських текстів не лише заслуговує, але й потребує публікації – не лише з огляду на щирість і самостійність думок, але й з огляду на дослідницько-евристичну цінність.

 

Студентські статті, підготовлені на основі їхніх науково-навчальних робіт, упродовж минулих років уже з’являлися в різних позауківських друкованих та електронних виданнях. Ці публікації були спорадичними, не мали якогось інституційно-системного характеру, хоча й стали помітними і привернули до себе увагу. Проте цими публікаціями аж ніяк не завершується студентська філологічна робота на нашій Програмі: прибувають все нові й нові покоління студентів, а їхні тексти не перестають викликати потребу і бажання бути прочитаними. Для цього ми, команда кафедри філології УКУ, вирішили відкрити окрему рубрику на сайті, де час до часу будемо публікувати, на наш погляд, найкращі студентські тексти.

 

Назва рубрики – “Acta studiosa”. Під такою назвою раніше на Гуманітарному факультеті УКУ виходив періодичний збірник студентських наукових праць. Він містив статті, що були сформовані на основі студентських курсових та дипломних робіт із галузі історії. Кафедра філології планувала готувати і видавати аналогічний збірник філологічних текстів, проте вирішила це розпочати у веб-форматі.

 

Особливістю студентських текстів Програми Філології є те, що для якомога повнішого та адекватного представлення палітри зацікавлень та палітри письма авторів та авторок доцільно представляти не лише повнометражні наукові проби більшого обсягу, але й меншого обсягу есеї, ба навіть художні тексти. Зрештою, як формат навчальних завдань, так і формат студентського професійного вислову виходить за межі текстів і може включати в себе подкасти, відеоблоґи, будь-який інший інтермедіальний творчий продукт… Бо студенти-філологи – це ж не лише академічні дослідники, але й майбутні літературні критики, літературні журналісти, публіцисти, письменники, есеїсти, блоґери, тож цей напрям вислову теж є вкрай важливим для їхньої репрезентації, як рівно ж презентації Програми Філології УКУ.

 

Для багатьох наших студентів публікація на сайті кафедри філології стане першою. Тож вітаємо їх із цим почином!


А тим, кого правдиве зацікавлення або й випадкова мережева доріжка заведе до текстів у рубриці “Acta studiosa”, бажаємо пізнавального і приємного читання!